Kategori : Genel

Okunma    1815

Mangan fosfat kaplama

Silah doktoru

SilahDoktoru

2022-05-20 10:58:42

Mangan fosfat kaplama

mangan kaplama

fosfat kaplama

mangan fosfat kaplama

tüfek boyama

fosfat tüfek boyama

silah boyama

silah kaplama

mangan fosfat silah kaplama

namlu boyama

fosfat mangan

evde fosfat boyama

evde silah boyama

silah boyası

silah kaplama çeşitleri

Mangan fosfat kaplama nasıl yapılır.

 

Mangan fosfat kaplama siyaha yakın bir renk olması sebebiyle artık tüfek, silah, bıçak gibi birçok çelik ürünlerinin kaplanmasında kullanılmaya başladı. Kimyasallarının ekonomik olması ve meşakatli olmaması sebebiyle evinizin bir odasında yapabilirsiniz.

 

Kurulumu basit bi üründür kimyasal karışımı sizlere hazır olarak gelmektedir. 5 lt kurulumu şu şekildedir 10 lt lik 1 adet mavi bidon içerisine 4 lt su ekleyip ardından 1lt karıştırılmış kimyasalını suya ekleyin. Çelik ısıtıcı kullanarak dereceyi 70° dereceye sabitleyin.

 

Mangan Fosfat Kaplama

 

Kaplama : Silah, tüfek, bıçak, diğer malzemelerinizin detaylı temizliğini yapıp yağdan arındırın 70° olan kaplama suyuna daldırın 15-20 dk kaplama yapın. Kaplanan malzemeleri kazandan çıkardıktan sonra durulama yapın ve parçalarınızı yağlayın. Mangan fosfat kaplama basit bir işlemdir. Parçalarınız artık fosfat kaplanmışır.

 

Hayırlı olsun.

 

 


 

Silah kaplama fiyatları

Silah kaplama 

Silah kaplama fiyatları  3578

Silah kaplama fiyatları

2023 Güncel Silah Krom Kaplama Fiyatları. Silah kaplama fiyatları. 9 mm silah (Beyaz) , (Siyah) Mat krom kaplama fiyatı 4.000 Tl. Silah alt gövdesi tek başına 2.500 tl Silah üst sürgüsü tek başına 1.500 tl. Silahın tamamının veya bir kısmının parlak krom kaplaması istenirse alt gövde veya sürgü için + 500 tl ek ücret alınmaktadır. Silah mat krom kaplama da dilenirse küçük parçalar ücretsiz olarak parlak krom yapılmaktadır. 7.65 Silah (Beyaz) , (Siyah) krom kaplama fiyatı 3.000 tl. Silah alt gövdesi tek başına 2.000 tl Silah üst sürgüsü tek başına 1.250 tl. Silahın tamamının veya bir kısmının parlak krom kaplaması istenirse alt gövde veya sürgü için + 500 tl ek ücret alınmaktadır. Silah mat krom kaplama da dilenirse küçük parçalar ücretsiz olarak parlak krom yapılmaktadır. Örnek : Sarsılmaz kılınç 2000  Parlak krom kaplama fiyatı : 4.500 tl. Mat krom kaplama fiyatı : 4.000 tl.  Meneviş boyama fiyatları 2023 Güncel Meneviş Boyama Fiyatları 9 mm silahlar için meneviş boyama fiyatı 3.000 tl dir. Silahın tamamına silah parlatma uygulanacak ise 3.500 tl. Alt gövde meneviş boyama ücreti tek başına 2.500 tl. Silah üst sürgü meneviş boyama ücreti tek başına 1.250 tl. Yapılan işlemlerde sadece silah parçaları parlak meneviş boyama yapılacak ise parlatma yapılan silah parçaları için extra ücret alınmamaktadır.   

Silah doktoru

SilahDoktoru

2023-08-02 13:11:33

Krom kaplama nasıl yapılır

Genel 

Krom kaplama nasıl yapılır  5959

Krom kaplama nasıl yapılır

Silah Krom Kaplama Nasıl Yapılır. Silahlara krom kaplama'nın nasıl yapıldığını merak ediyorsanız bu yazımız sizin için. Tüm işlemlerde sağlığınız için maske ve eldiven kullanmanız önerilir. Malzemeler :1 - Polisaj Motoru2 - Kaplama Kazanları3 - 15 1000 Amper Redresör Polisaj motoruna mop zımparayı takıpPolisaj Motoru Tamamen sökülmüş olan silahın zımpara işlemini yapılır.(Bu işlemi el ile yapan ustalarda var)Mop ZımparaZımpara işlemi bittikten sonra parlatmak istenilen yerlere keçe vurulur. Silah üst kızağında sadece yanaklara parlatma yapılacaksa diğer yerlere kağıt bant çekilir.Keçeleme işlemi bittikten sonra parlatma fırçasıyla parlatmaya geçilir. Parlatma FırçasıHem keçeleme işleminde hemde parlatma işleminde parlatma macunu kullanılır.Parlatma MacunuBu işlemlerin bitmesi halinde kaplama redresörünü açıp gerekli amper ayarlanır. Önce kaplama havuzunda yağ alma işlemi yapılır. Yağ alma işlemi bittikten sonra varsa silah üzerinde kalmış çıkmamış eski krom parçacıkları (Ters Akım) verilerek çıkartılıp durumuna işlemi yapılır. Nikel Kaplama ;Önce silaha nikel kaplama yapılır nikel kaplama silahınızın tüm aralarına girebilmektedir. Not : Kazanlar ısıtılarak yeterli dereceye ulaştıktan sonra kaplamaya başlanır. Krom Kaplama;İster siyah krom, ister beyaz krom yapılsın her iki kaplama kazana'da yeterli volt ve akım vererek kaplama işlemi başlatılır. Kanacalama yapılan silah kaplama kazanına asılır. Redresörden Gerekli volt ve amper verilir.  (Kimsayal,Havuz Boyutu, Redresör Bunlara bağlı volt ve amper değişiklik gösterebilir) Kaplama işlemi bittiğinde silah kaplama kazanından çıkarılarak önce durulama sonra yağlama işlemi yapılır. 1 saat yağlamada beklenen silah detaylı temizlenerek toplanmaya başlanır.

Silah doktoru

SilahDoktoru

2022-03-05 11:01:47

  Kabzeci   Meneviş tozu  Silah Uzmanı  Silah Parçası