Kategori : Genel

Okunma    3469

Silah Boyama Fiyatları

Silah doktoru

SilahDoktoru

2022-07-13 22:35:48

Silah Boyama Fiyatları

silah boyama

silah kaplama

silah boyama fiyatları

silah kaplama fiyatları

meneviş boyama fiyatı

silah kaplama fiyatı

silah krom kaplama fiyatları

silah krom kaplama fiyatı

silah meneviş boya fiyatı

silah meneviş boyama fiyat

meneviş kaplama fiyatı

menevişleme

kemik meneviş

Silah kaplama fiyatları, Silah krom kaplama fiyatları, meneviş boyama fiyatı.

 

Güncel Silah Boyama ve Silah Kaplama Fiyatları :

 

Değerli okurlarımız sizlere verilen bu fiyatlar illere ve ustaların işçilik kalitesine göre değişiklik gösterebilir. 

 

Silah boyama fiyatları :

Silah meneviş boyama fiyatı : Komple parlak meneviş boyama fiyatı 7.65 - 9mm için 750 Tl dir. 

 

Silah boyama fiyatları :

7.65 - 9mm Mat meneviş silah boyama (sürgü yanaklar parlakda olabilir) mat meneviş boyama ücreti 500 Tl dir.

 

cerakote silah kaplama fiyatı 750 Tl. ile 1.500 Tl. Arasındadır.

 

Silah krom kaplama :

Silah beyaz krom kaplama veya silah siyah krom kaplama fiyatı komple mat ( Yanaklar parlakda olabilir ) Fiyat 750 Tl dir.

 

Silah krom kaplama :

Silah beyaz krom kaplama veya silah siyah krom kaplama fiyatı komple Parlak Fiyat 1000 Tl dir.

 

Silah krom kaplama da 7.65 yada 9mm olması farketmemektedir.

 

Silahınıza krom kaplama yaptırırken muhakkak silah ustasından öğrenmeniz gereken bilgiler 

 

1. Kumlama yapıyormu?

Cevap (Evet Olması Gerekmektedir.)

 

2. Silah Krom kaplamanın altına nikel kaplama yapıyormu?

Cevap (Evet Olması Gerekmektedir.)

 

3. Kaplama yapmış olduğu silaha en az 2 yıl garanti verebiliyormu? 2 yıl içerisinde Kullanıcı hatası hariç (Düşme yada çarpma hariç) kaplamada oluşacak bir hata olursa tekrar ücretsiz bir şekilde Silahınıza kaplama yapacakmıdır? 

Cevap (Evet Olması Gerekmektedir.)

 

Bu işlemleri yapmıyor ve garanti vermiyor ise uzak durmanız tavsiyemizdir. 

 

 


 

Meneviş nasıl yapılır

Genel 

Meneviş nasıl yapılır  6758

Meneviş nasıl yapılır

Meneviş nasıl yapılır, meneviş malzemeleri. Meneviş, diğer adıyla karartma tuzu nasıl yapılır gereken malzemeler nelerdir.? Meneviş için gerekli malzemeleri https://menevis.silahdoktoru.com web sitemizde bulabilirsiniz. Evde meneviş yapma 1 Kg Meneviş tozu (minimum)1.20 Lt su (çeşme suyu)1 çelik tabanlı tencere1 civalı termometre1 Aseton (yağ alma için)1 yağ (daldırma önerimizdir.) Silah, bıçak, demir yada çelik malzemeniz farketmez. Malzemenizin yüzeyini zımpara ile temizleyip kaplamaya hazır hale getiriniz. Yüzey ne kadar temiz ve yağdan arındırılmış ise Meneviş boyama işleminiz o kadar sağlıklı olacaktır. Meneviş Boyama Parlak meneviş boyama nasıl yapılır ? Polisaj motoru, dremel yada matkabınıza parlatma keçesi takınız keçeye bir miktar parlatma macunu sürünüz parlak meneviş olmayacak yerleri kağıt bant ile kapatınız parlatmak istediğiniz alanı keçeleyiniz bu işlem için tecrübeli değilseniz dremel ile yapınız. Parlatma işlemi bittikten sonra malzemenizi temizsu ile hafifçe yıkanıyınız.  Malzemenin yağ alma işlemini yapınız. Üzerinde kir, leke, parmak izi kalmamasına önem gösteriniz. Bu işlem için aseton kullanabilirsiniz.  Çelik Tencere içerisine 1 lt meneviş tozu bırakınız ve 1.20 ml çeşme suyu bırakıp tüpün altını açınız. Isıtma işleminde %20 fark buharlaşacaktır. (Bu işlemi yaparken alüminyum tencere kullanılmaz, bu işlemi boş kullanılmayan bir alanda yapınız ilk yapımda kaynatma işleminde taşma olacaktır bu sizi korkutmasın)  Civalı termometre ile menevişin ısısını ölçünüz meneviş boyama suyu 135° ile 145° derece arasında yapılmakta olup 15 - 25 dk arasında boyama işlemini yapabilirsiniz. Ne kadar kararmasını istiyorsanız süreyi ona göre uzatabilirsiniz. Minimum 15 dk - Maximum 30 dk'yı geçmemelisiniz. Malzemenize zarar verebilirsiniz. Not : Meneviş boyama yapacağınız malzemenizin görünmeyen yerinden bir bağlama teli yada çelik telle bağlayınız ve malzemenizin tencerenin dibine değmemesine dikkat ediniz. Evde meneviş boyama Zaman süresi bittikten sonra malzemenizi çıkardıktan sonra yağlama işlemini yapınız. Daldırma yağ yapmanız önerimizdir. Meneviş Boya yaptığınız malzemeyi bir kaç dakika yağ içinde bırakınız. Ardından durulama yapınız. Malzemenizin meneviş boyama işlemi yapılmıştır. Hayırlı olsun Daha sonraki meneviş boyama işlemi için gereken kadar şu veya toz ilave edip tekrardan kullanabilirsiniz. Tencerede bulunan menevişi dökmeyiniz. Meneviş alüminyum için kullanılamaz. İşlemlerinizde Daima maske ve eldiven kullanmanız önerimizdir.  

Silah doktoru

SilahDoktoru

2022-04-28 23:13:16

  Kabzeci   Meneviş tozu  Silah Uzmanı  Silah Parçası