Kategori : Silah kaplama

Okunma    901

Silah mat krom kaplama nasıl yapılır

Silah doktoru

SilahDoktoru

2023-08-31 12:13:23

Silah mat krom kaplama nasıl yapılır

silah kaplama

silah krom kaplama

mat silah kaplama

parlak silah kaplama

parlak silah krom kaplama

mat silah krom kaplama

silah kaplama nasıl yapılır

mat silah krom kaplama nasıl yapılır

Mat krom kaplama silah nasıl yapılır

 

Mat krom kaplama işlemi için gerekenler 

 

1 Polisaj motoru

2 Zımpara (Mop)

3 Kumlama makinası 

4 Kumlama kumu

 

Silah üzerine önce zımpara yapılır karıncalanma pas vs varsa zımpara ile giderilir arından kumlama kumu ile silah komple kumlanır, kumlama işlemi bittikten sonra silaha el değmeyecek şekilde benzin ile yıkanır silah kaplama işlemi öncesi silah mat krom kaplama yapmaya hazırdır. (Zımpara işleminden önce kalın kum ile kumlama yapmanız tavsiye edilir)

 

Bu aşamadan sonraki işlem silah kancalanır ve silah krom kaplama havuzuna asılarak parlak silah krom kaplama yapılır.

 

Not : Benzin ile yıkadıktan sonra redresör ile yağ almada yapabilirsiniz yada direk yağ alma işlemi yapabilirsiniz. Fakat öncesinde benzin ile temizlik daha sağlık olacaktır.

 

Bilgilendirme : Gerek parlak krom kaplama olsun ve gerekse mat krom kaplama olsun her ikisi de aynı kazanda yapılmaktadır. Anlatılan işlemler Profesyonel Silah krom kaplama atölyelerinde yapılmaktadır.

 


 

Krom kaplama atölyesi

Silah kaplama 

Krom kaplama atölyesi  1742

Krom kaplama atölyesi

Krom Kaplama Atölyesi Nasıl Kurulur ! Gerekli Malzemeleri Neledir? Gerekli Malzemeler : 1 Adet kaplama redresörü 25 Kg Cromic acid 1 kg Adet krom gaz kesici Yeterli miktarda Sert krom katalizör Yeterli miktarda : bakır bara 1 Adet kurşun ısıtıcı Minimum 2 adet kurşun Anot Yeterli miktarda kaynak makinası kabloları Bu kurulum sadece Beyaz Krom Kaplama malzemeleri içindir. Kaplama RedresörüMinimum 15 Volt 600 Amper olması gerekmektedir. Krom Kaplama KazanıKaliteli bir krom kaplama sonucu almak isterseniz 50 Lt bir kaplama kazanı kurulumu yapınız. Alternatif Olarak Kazan Yerine Mavi Bidon Kullanabilirsiniz. Alternatif Kaplama Kazanı Kurşun Isıtıcı Kurşun IsıtıcıKurşun Isıtıcıya Alternatif Olarak Normal Isıtıcıda Kullanılabilinir. Kurşun Anot Kurşun Anot %7 Kalaylı Bakır Bara; Kurşun Anotları Taşıyacak Kalınlıkta Olması Yeterlidir. Bakır Bara Kalın Kablo ;İdeal olan kablo kaynak makinası kablosudur. Kalın Kablo Cromic Acid :Elementis cromic acid önerimizdir. Elementis Cromic Acid Bunlarla beraber sert krom katalizör ve krom gaz kesici gerekmektedir. Bu Yazımızda paylaştığımız ürünler BEYAZ KROM KAPLAMA içindir. Kurulum için kimyasal malzemeleri aldığınız kimyacınız ile görüşebilirsiniz. Beyaz Krom Kaplama İçin gerekli malzemeler yukarıda olduğu gibidir. Bu malzemelerin dışında farklı bir ekipman yada malzemelere gerek yoktur. Krom kaplama kazanının her iki tarafına kurşun anotları bakır baralara vidalayınız redresörden gelen + kutbunu ve - kutbunu kaplama kazanı etrafında bulunan bakır baralara bağlayınız ekipman kurulumunuz tamamdır. Krom kaplama işlemini 55° ile 60° derece arasında yapınız. Krom kaplama yapmadan önce muhakkak kaplanacak malzemelerin yağ alma işlemini yapınız. Kaplama işlemi bittikten sonra mümkünse daldırma yağ banyosu içerisine kapladığınız malzemeleri 15 dk bekletiniz. (Bor yağı kullanmanız tavsiye edilir)   

Silah doktoru

SilahDoktoru

2022-10-25 20:25:31

  Kabzeci   Meneviş tozu  Silah Uzmanı  Silah Parçası