Kategori : Silah kaplama

Okunma    3224

Titanyum kaplama

Silah doktoru

SilahDoktoru

2022-12-22 17:45:18

Titanyum kaplama

titanyum kaplama

silah titanyum kaplama

titanyum kaplama nasıl yapılır

titanyum kaplama fiyatları

titanyum silah kaplama

titanyum silah kaplama fiyatları

silah kaplama titanyum

titanyum kaplama makinesi

titanyum kaplama makinası

Değerli okurlarımız sizden gelen çok sayıda maile istinaden Titanyum Silah Kaplama Hakkında bilgi vermek istiyoruz.

 

Başlangıçta şunu belirtmek isteriz ki piyasada Titanyum Kaplama yaptığını iddia eden birçok şahıs veya firma vardır ! Silah sever dostlar Titanyum Kaplama Makinesi'ni görmediği için silaha krom kaplayıp ardından fırçayı çekip ve bir takım kimyasalı sürüp adını da titanyum kaplama koydukları kaplamayı sözde titanyum kaplama olarak  iddia edip silah sahiplerine (TESLİM ETMEKTEDİRLER) 

 

Titanyum Kaplama Makinesi

 

Titanyum kaplama makinesi resimdeki gibidir bu yazımızı çok fazla uzatmak istemiyoruz Yukarıdaki resimde gördüğünüz makine silahınıza kaplama yaptırmak istediğiniz firma'da yok ise ya aracı bir firma, iş yeridir yada titanyum kaplama yaptığını iddia edip başka kaplamalar yapan firmalardır. Bu Makinenin küçüğü minisi olmaz ebat boy yukarıdaki resimdeki gibidir.

 

Önerimiz Kaplama Makinesini görmeden yaptırmamanızdır. Silah'ta Güven Olmaz.

©SilahDoktoru

Silah krom kaplama fiyatları

Silah kaplama 

Silah krom kaplama fiyatları  585

Silah krom kaplama fiyatları

2024 Güncel silah krom kaplama fiyatları ! Örnek silahımız sarsılmaz kılınç 2000 light silah krom kaplama. Silahın üst sürgü yanakları ve parçaları parlak beyaz krom kaplama, gövde mat krom kaplama (7.500 tl) Sarsılmaz kılınç 2000 light Silahın tamamı parlak krom kaplama (8.500 tl) Silahın parçaları (namlu dahil parlak) geri kalan mat beyaz krom kaplama silah 7.000 tl.  Örnek silahımız Pietro Beretta F92 silah krom kaplama. Silahın üst sürgü yanakları ve parçaları parlak beyaz krom kaplama, gövde mat krom kaplama (8.500 tl)Bu işlemde alt gövdeye önce nikel kaplama ardından silah krom kaplama uygulanmaktadır. Beretta f92 Silahın tamamı parlak krom kaplama (9.000 tl) Silahın parçaları (namlu dahil parlak) geri kalan mat beyaz krom kaplama silah 8.000 tl. Merak edilen silah krom kaplama aynı işlem fakat aradaki fiyat farkının sebebi nedir diye düşünen silah seveler olacaktır. Fiyat farkları sebebleri ; 1. Beretta f92'in parça sayısı sarsılmaz kılınç 2000 e göre daha fazladır 2. Beretta f92'in alt gövdesi alüminyum olduğu için 2 işlem yapılmaktadır! Önce silahın altına Nikel kaplama yapılır ardından sert krom silah kaplaması yapılmaktadır. 3. Beretta f92 de silah parçaları daha fazla olduğu için emek ve işçilik daha fazla artmaktadır buda fiyatın artması için geçerli bir sebeptir. Diğer bir silahtan örnek verirsek Glock 19 krom kaplama ! Glock 19 silah krom kaplamada silahın üst sürgüsü, glock 19 namlusu ve birkaç parçası krom kaplanabilmektedir kısacası sarsılmaz, Beretta veya glock 19 un silah krom kaplama fiyatları bir olamaz.. Yukarıda verilen fiyatlar önerilen fiyatlar olup profesyonel ekipmanlara sahip olan silah tamir atölyelerinde yapılması gereken silah krom kaplama fiyatlarıdır.

Silah doktoru

SilahDoktoru

2024-06-19 21:45:23

Sarı kaplama mı ! Altın kaplama mı ?

Genel 

Sarı kaplama mı ! Altın kaplama mı ?  491

Sarı kaplama mı ! Altın kaplama mı ?

Sarı Kaplama mı ? Altın Kaplama mı ? Sarı kaplama ile altın kaplama arasındaki fark ! Bu yazımında sarı kaplama mı veya altın kaplama mı sorusunun cevabını verelim, her ikisi içinde ister silah parçaları olsun ister diğer ürünlerin kaplaması olsun farketmeyecektir. Sarı kaplama ve altın kaplama arasında renk olarak çok büyük bir fark yoktur her ikisi de hemen hemen aynıdır Fakat sarı kaplamasa 2.ci bir kaplama yani vernik kaplaması yapılmaz ise kısa zamanda kararmalar olacaktır, Altın altın olduğu için kararmaz. Altın kaplamanın maliyeti yüksek olduğu için birçok kullanıcı artık sarı kaplamayı tercih etmektedir. Özellikle artık birçok kaplamacı dahi sarı kaplama yapmaktadır. Aslında kullanılan ekipman birebir aynıdır arada bir fark yoktur fakat sarı kaplamada ek olarak vernik kaplaması mevcuttur kararma olmaması için. Sarı kaplama yapmak için gerekenler Galvano hassas redresör 1.5 ampere kadar inebilen! Adındanda anlaşıldığı gibi hassas redresör. Sarı kaplama tozu birkaç sarı kaplama anotu ve vernik kaplama kimyasalı. Sarı kaplama çok küçük bir alanda yapılmaktadır küçük olması profesyonel olmaması anlamına gelmez küçük atölyelerde olsun büyük atölyelerde olsun sarı kaplama aynı alanı kaplamaktadır. Yani cihaz olsun kaplama kazanları olsun ebatlar aynıdır. Kaplama kazanı konusunu açalım biraz ! İster 2 lt kurulum yapın isterseniz 5 lt sonuç olarak makineniz aynı makinedir tek fark kaplama kazanının ebatıdır. Kurulum oldukça basittir ve her yerde kullanılabilinir. Önce sarı kaplama yapılır ardından vernik kaplama. Vernik kaplaması yapılmaz ise yapılan işler 2, 3 aylık bir sürede kararmaya başlar tabi kaplamanın çok daha sağlıklı olmasını isterseniz Akımsız nikel kaplamanın üzerine sarı kaplama sarı kaplamanın üzerine vernik kaplama yapabilirsiniz. Sarı kaplama sadece silah parçaları için değil hemen hemen her sektörde her alanda kullanılmaktadır. Önerimiz sarı kaplama uygulamasıdır.

Silah doktoru

SilahDoktoru

2024-06-19 22:20:35

Browning silah parçaları

Browning 

Browning silah parçaları  3336

Browning silah parçaları

Browning silah  parçaları ne işe yarar. 1 Browning iğne : Horozun vurmasıyla iğne ileriye doğru giderek kapsüle vurup mermiyi patlatmaya yarayan parçadır aynı zamanda browning iğne yayı iğneyi tekrar eski konumuna getirmektedir. 2 Browning tırnak : ateşleme esnasında sürgü geriye gelirken silahın tırnağı kapsülü tutarak dışarı atmaktadır bu esnada browning çarpacak ta boş kovanın dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır sürgü tekrar ileriye doğru gelirken tırnak yerine oturmaktadır. 3 Browning şarjör düğmesi :Şarjör düğmesi hem şarjörü silahınızda tutan parça olmakla beraber hemde şarjörünüzü çıkaran parçadır. 4 browning sökme mandalı : silahınızın sahra sökümünü yapmanız için gerekli parçadır, temizlik esnasında silahtan ilk çıkarılan son takılan silah parçasıdır. Ayrıca bir çok silah modelinde sürgüyü geride tutan mandaldır.  5 Browning emniyet mandalı : Browning silahınızı silahınızın namlusunda mermi olsa dahi emniyete almanıza yarayan parçadır. 6 Browning horoz : borwning tetiğe basıldığında horoz iğneye sert bir vuruş yaparak kapsülü patlatır.  7 Browning icra yayı :Atış esnasında geriye gelen sürgüyü tekrar yerine getiren yay parçasıdır. 8 Browning icra mili : icra yayının düzgünlüğünü koruyan silah parçasıdır. Bazı silah modellerinde icra yayı namluya takılmaktadır. 9 Browning tetik :Silahın ateşlemesini başlatan ilk parçadır. Tetiğe basıldığında tetik kolu horoz kurma parçasını devre dışı bırakarak horozun düşmesine yardımcı olmaktadır. Bu işlem her zaman tekrarlanır. Silahınız ve kendi güvenliğiniz için daima orjinal silah parçaları kullanıp her atıştan sonra silahınızın bakımlarını yapınız.

Silah doktoru

SilahDoktoru

2022-04-05 00:21:49

Soğuk meneviş

Genel 

Soğuk meneviş  3722

Soğuk meneviş

Değerli ziyaretçilerimiz uzun zamandır pek çok kişi tarafından sorulan, merak edilen soğuk meneviş nedir ne işe yarar hakkında bilgi vermek için bu makale hazırlanmıştır. Soğuk meneviş nedir ?Soğuk meneviş demir 3 klorür olup karartma işleminde kullanılmaktadır. özellikle namlu boyası olarak tercih edilse bile kalıcı ve uzun ömürlü değildir. Bu kimyasalı daha önce kullanan birçok kişi kalıcı olmamasından kaynaklı tekrar kullanımı uygun görmemektedir. Demir(III) Klorür hakkında bilgi almak isteyenler google, yandex, araması yapıp bu kimyasalın gerçekte hangi alanlarda kullanıldığını öğrenebilir. Piyasada olan birçok namlu boyası Demir(III) klorür ile yapılmaktadır ve uygulandığı zaman namlu veya silah üzerindeki eski boya olan meneviş boyaya zarar vermektedir.  Günümüzde halen birçok silah üzerinde bulunan bölgelere göre adı değişen (Menevişleme, Kemik meneviş, cam boya vs gibi birçok adı bulunan ürün Black Oxidation yani Meneviş tozudur.) Halen piyasada olan ve fabrika boyası olarak gördüğünüz çok sayıda silah meneviş tozu ile yapılmaktadır. Meneviş tozu hem silahınızı kaplar hemde paslanmayı önler.   Bizlerin size önerdiği tek silah boyası meneviş tozudur. Çok fazla zahmeti olmayan Basit bir işlemle yapılan bu kaplamanın  malzemelerini https://menevistozu.com web sitesi üzerinden temin edebilirsiniz. ©SilahDoktoru  

Silah doktoru

SilahDoktoru

2023-01-05 09:07:39

Silah Nasıl Boyanır

Genel 

Silah Nasıl Boyanır  2779

Silah Nasıl Boyanır

Değerli okurlarımız bu yazımızda silah nasıl boyanır, Silah boyası nasıl temizlenir anlatmaya çalışacağız. Silah üzerinde öncelikle krom kaplama değil boya olduğunu farzedelim. Not : Silah Üzerinde krom kaplama var ise bu işlem ile sökülemez. Silah Temizliği İçin Gerekli Malzemeler; 220 Kum ZımparaPolisaj MotoruKumlama Kabini 1 Polisaj motoruna 220 Kum Zımpara takınız ardından silahınızı polisaja tutarak üzerindeki eski boyayı kaldırınız bu işlem için polisaj motorunuz yok ise 220 Kum şerit zımpara ile de yapabilirsiniz. bunun için extra olarak bir mengene'ye ihtiyaç duyacaksınız. 2 Kumlama Yapınız.Mümkünse Cam Küre Kumlama Kumu Kullanınız. 3 Elinizde Kumalama Ekipmanları yok ise Silah yüzeyinin pütürsüz olmasına dikkat ediniz. Silah Nasıl Boyanır ? Silah Boyama İçin Gerekli Malzemeler; Meneviş Tozu minimum 3 Kg, 1 Kg Yedek Çelik Tabanlı Tencere Civalı Termometre  Daldırma Yağ Banyosu 2 Lt. Sprey Yağ Kullanmayınız.Dikiş Makinası Yağı Daha sağlıklı olacaktır. Silah boyama işlemi günümüzde basitleştirilmiş olsa dahi bu işin asıl boyası Meneviş Silah Boyası'dır. Anlatım Meneviş Silah Boyası Üzerinden Yapılacaktır. Çelik bir tencere içerisine 2 Kg Meneviş Tozu Bırakınız 2.10 Ml Su Ekleyiniz Tencereye dokunduğunuzda sıcaklık hissedeceksiniz bu sizi korkutmasın. Meneviş Tozu su ile birleştiğinde tepkimeye girip ısınma yapacaktır. Ocağın üzerine tencerenizi bırakıp tüpü kısık ateşle açınız.  Önemli Not : İlk kaynamada taşma olacaktır bu sizi korkutmasın her ilk kurulumda olmaktadır. mümkünse kullanılmayan bir alanda yapınız. Meneviş Isı Derecesi Meneviş kaç derecede yapılır ? Meneviş 135° ila 145° Derece arasında yapılmaktadır. bu işlem için sizlere bir adet civalı termometre gerekmektedir.  Silahınızı kaynayan meneviş suyuna daldırınız. Silahın tencere ile temas etmemesine dikkat ediniz. Meneviş boyama işleminde bekleme süresi: Kaliteli, sağlıklı bir silah boyama istiyor iseniz minimum 20 dk. Maxsimum 30 dk arasında silahınızı meneviş kazanında tutunuz. süre her ne kadar kısalırsa renk o kadar açık çıkmaktadır bu sebeble 20 dk dan aşağı bir sürede kaplama yapmayınız. Kaplama süreniz bittikten sonra daldırma yağ banyosuna silahınızı daldırıp 10 - 15 dk arası silahınızı yağ içinde beklettikten sonra çıkarıp deterjan ile yıkayınız. bu işlemden sonra silahınızın yağlanması gereken yerlerini yağlayıp toplama işlemini yapınız. Silah boyama işleminiz yapılmıştır  Hayırlı Olsun…. Gerekli Malzemeler İçin : https://menevis.silahdoktoru.com Silah Boyama - Silah Kaplama -  Meneviş Tozu

Silah doktoru

SilahDoktoru

2022-08-04 19:11:03

Sarı kaplama

Silah kaplama 

Sarı kaplama  2881

Sarı kaplama

Değerli ziyaretçilerimiz bu yazımızda sarı kaplamayı anlatacağız ! Sarı kaplama için gerekenler nelerdir ? 12 volt 10 amper hassas kaplama redresörüNikel Kaplama (Akımlı - Akımsız Nikel Kaplama)Vernik (Oto Vernik)Bakır SiyanürÇinko SiyanürSodyum SiyanürSodyum Karbonat Gerekli ürünler için https://sarikaplama.com Akımsız nikel kaplama veya akımlı nikel kaplama ( Bu kaplama işlem öncesi gerekmektedir ve akımlı yada akımsız nikel kaplama yapılmadan sarı kaplama yapılamaz) Sarı kaplama, altın kaplama ile aynı renk tonuna sahiptir birçok silah üzerindeki silah parçaları sarı kaplamadır. Bu işlemde anlatılanlar altın kaplama yapımı ile aynıdır. Sarı Kaplama Nasıl yapılır ; daha önceden polisaj işlemi yapılmış ve yağdan arındırılmış olan silah veya silah parçaları akımlı yada akımsız nikel kaplaması yapılır ardından sarı kaplama için 15 volt 12 amper redresör ile sarı kaplama prosesinin olduğu cam beherin içerisine parçalar daldırılır, 0.2 veya 0.3 amper ile sarı kaplama yapılmaya başlanır, Kaplama çok kısa sürmektedir kaplama bittikten sonra sarı kaplamadan çıkarılan silah yada silah parçaları verniklenir, vernik sprey olabilir ! vernik sonrası parçalar 5 ila 10 dk arası fırında kurutulur son işlem olarak yağ dolu bir kaba daldırılıp 10 - 15 dk yağda dinlendirilir. Sarı kaplama işlemi bitmiştir.  Not : Sarı kaplama prosesinde siyanür barındırdığı için tehlikelidir bu işlem yapılırken muhakkak maske ve eldiven kullanılması şarttır. Sarı kaplama işlemi evde yapılmaya uygun değildir. Hayırlı Olsun...@SilahDoktoru

Silah doktoru

SilahDoktoru

2023-03-29 18:05:50

  Kabzeci   Meneviş tozu  Silah Uzmanı  Silah Parçası