Kategori : Beretta

Okunma    2589

Beretta F92 silah parçaları

Silah doktoru

SilahDoktoru

2022-02-26 09:57:39

Beretta F92 silah parçaları

beretta

f92

silah

parçaları

kilit

şarjör

tetik

horoz

sökme mandalı

emniyet mandalı

Beretta F92 silah parçaları nelerdir.

 

Beretta tetik

Beretta tetik yayı

Beretta horoz

Beretta horoz kurma mandalı

Beretta sökme mandalı

Beretta sökme mandalı pimi ve yayı

Beretta horoz yayı tüpü 

Beretta horoz gövde pimi

Beretta horoz kurma parçası

Beretta çarpacak

Beretta sürgü tutma mandalı ve yayı

Beretta icra yayı

Beretta icra mili

Beretta tetik kolu

Beretta şarjör

Beretta şarjör çıkarma Düğmesi

 

Beretta emniyet mandalı

Beretta gez

Beretta tırnak 

Beretta tırnak yayı

Beretta iğne

Beretta iğne yayı

Beretta iğne emniyet bloğu

Beretta namlu kilidi

 

 

Silah krom kaplama atölyesinde olması gerekenler

Silah kaplama 

Silah krom kaplama atölyesinde olması gerekenler  333

Silah krom kaplama atölyesinde olması gerekenler

Silah krom kaplama atölyesinde olması gerekenler ! Silah krom kaplama atölyesinde sağlık bir krom kaplama yapılması için gerekenler nelerdir ? Ekipmanlar ; 1 Galvano redresör- minimum 15 volt 600 amper yağlı galvano kaplama redresörü 2 Kromik (Choromic Asit) 3 Kurşun Anot %7 Kalaylı 4 Bakır lama ve tesisat için kalın kaynak kabloları 5 Tutmayan kromu sökmek için kostik, sac levha, plastik kab. 6 En önemlisi SERT KROM KATALİZÖR 7 Kaplama havuzları veya plastik mavi bidon olabilir. 8 Krom gaz kesici Kullanacağınız sert krom katalizör ve kromik asit ne kadar kaliteli ise kaplamanız da o kadar sağlam ve kaliteli olacaktır. Polisaj malzemeleri nelerdir ! 1 minimum 2 bg gücünde polisaj motoru 2 Polisaj parlatma fırçası 3 Polisaj parlatma macunu 4 Polisaj parlatma keçesi ve değişik kumlarda zımpara çeşitleri İmkanlarınız doğrultusunda elinizde 1 adette şerit zımpara motoru olması iyi olacaktır. Kumlama makinesi ! Kumlama makinesi olmazsa olmazıdırMakineyi nereden aldığınızın bir önemi yok önemli olan nozul ve kullandığınız kumlama kumu'dur örnek verecek olursak önerimiz cam küre kumlama kumu'dur. Kumlama makinesinde kullanmanız gereken Kompressör olması gerekmektedir Kompressör ne kadar iyi ise yani basıncı fazla ise kumlama o kadar iyi tutacaktır. Yukarıda anlattığımız malzemelerin elinizde olması durumunda silah krom kaplama atölyeni zi başarıyla kurabilirsiniz tabi ek olarak bilgi ve tecrübe gerekmektedir. Ek bilgiler : Silah krom kaplamada uç köşelerin yanmaması için kancalama yapmanız gerekmektedir bunun için bakır kablo kullanabilirsiniz. Kaplaması tutmayan kromları ters akım ile sökebilir ve yağ alma işlemini de düz akım ile yapabilirsiniz.

Silah doktoru

SilahDoktoru

2024-06-19 21:39:54

Sarı kaplama mı ! Altın kaplama mı ?

Genel 

Sarı kaplama mı ! Altın kaplama mı ?  491

Sarı kaplama mı ! Altın kaplama mı ?

Sarı Kaplama mı ? Altın Kaplama mı ? Sarı kaplama ile altın kaplama arasındaki fark ! Bu yazımında sarı kaplama mı veya altın kaplama mı sorusunun cevabını verelim, her ikisi içinde ister silah parçaları olsun ister diğer ürünlerin kaplaması olsun farketmeyecektir. Sarı kaplama ve altın kaplama arasında renk olarak çok büyük bir fark yoktur her ikisi de hemen hemen aynıdır Fakat sarı kaplamasa 2.ci bir kaplama yani vernik kaplaması yapılmaz ise kısa zamanda kararmalar olacaktır, Altın altın olduğu için kararmaz. Altın kaplamanın maliyeti yüksek olduğu için birçok kullanıcı artık sarı kaplamayı tercih etmektedir. Özellikle artık birçok kaplamacı dahi sarı kaplama yapmaktadır. Aslında kullanılan ekipman birebir aynıdır arada bir fark yoktur fakat sarı kaplamada ek olarak vernik kaplaması mevcuttur kararma olmaması için. Sarı kaplama yapmak için gerekenler Galvano hassas redresör 1.5 ampere kadar inebilen! Adındanda anlaşıldığı gibi hassas redresör. Sarı kaplama tozu birkaç sarı kaplama anotu ve vernik kaplama kimyasalı. Sarı kaplama çok küçük bir alanda yapılmaktadır küçük olması profesyonel olmaması anlamına gelmez küçük atölyelerde olsun büyük atölyelerde olsun sarı kaplama aynı alanı kaplamaktadır. Yani cihaz olsun kaplama kazanları olsun ebatlar aynıdır. Kaplama kazanı konusunu açalım biraz ! İster 2 lt kurulum yapın isterseniz 5 lt sonuç olarak makineniz aynı makinedir tek fark kaplama kazanının ebatıdır. Kurulum oldukça basittir ve her yerde kullanılabilinir. Önce sarı kaplama yapılır ardından vernik kaplama. Vernik kaplaması yapılmaz ise yapılan işler 2, 3 aylık bir sürede kararmaya başlar tabi kaplamanın çok daha sağlıklı olmasını isterseniz Akımsız nikel kaplamanın üzerine sarı kaplama sarı kaplamanın üzerine vernik kaplama yapabilirsiniz. Sarı kaplama sadece silah parçaları için değil hemen hemen her sektörde her alanda kullanılmaktadır. Önerimiz sarı kaplama uygulamasıdır.

Silah doktoru

SilahDoktoru

2024-06-19 22:20:35

Evde silah boyama

Silah kaplama 

Evde silah boyama  2600

Evde silah boyama

Evde Silah Boyama Nasıl Yapılır ve Çeşitleri Nelerdir ? → Meneviş Boyama * → Akımsız Nikel Kaplama Meneviş Boyama : Çok fazla teknik bilgi gerektirmeyen ortalama 15 - 20 dk içerisinde hazırlanabilen basit ama kaliteli bir boyama tekniğidir. Eskilerden beri kullanılan bu boyama tekniği halen günümüzde aktif olarak birçok alanda kullanılmaktadır. Rahat oluşu nedeniyle evde silah ve bıçak boyama işlemi meneviş tozu ile yapılmaktadır. Kaplama Süresi 20 - 35 dk arasında olup ısı derecesi 135 ila 145 derece arasındadır. Evinizde bulunan herhangi bir çelik tencere içerisinde meneviş kaplama yapabilirsiniz. (Zahmetsizdir) Meneviş Tozu Satın Almak İçin Tıklayınız. Uygulama : https://silahdoktoru.com/menevis-boya-nasil-yapilir Akımsız Nikel Kaplama : Uygulaması Meneviş Kaplama ile hemen hemen aynıdır. Bu kaplamada Çelik tabanlı tencere yerine Cam beher kullanılmakta olup ısı derecesi ilk kurulumda 86 - 87 derece arasında olup zaman aralığı ortalama 10-15 dk arasındadır. Meneviş kaplama siyah renkte olup akımsız nikel kaplama beyaz renktedir. (Zahmetsizdir) Web sitemiz üzerinden satın almış olduğunuz Akımsız Nikel Suyu hazırlanmış ve kurulu olarak gönderilmektedir. Sadece suyu ısıtıp malzemelerinizi daldırmanız yeterlidir. Akımsız Nikel Suyu Satın Almak İçin Tıklayınız. Uygulama : https://silahdoktoru.com/akimsiz-nikel-kaplama-yapimi Silah yada boyanacak malzemeler her ne olursa olsun kaplama kazanlarına girmeden önce polisajlanmış ve temiz olması gerekmektedir. Polisaj yapma imkanınız bulunmuyor ise zımpara ile de yapabilirsiniz. Her iki kaplamadan hangisini yapmak isteseniz'de kazana bırakmış olduğunuz malzemeleriniz'de sonuç almak istiyorsanız temiz, zımparalanmış ve yağdan arındırılmış olmasına dikkat ediniz. Meneviş Rengi (Siyah) - Akımsız Nikel Renk (Beyaz)     

Silah doktoru

SilahDoktoru

2022-10-06 16:39:21

Parlak ve mat silah krom kaplama

Silah kaplama 

Parlak ve mat silah krom kaplama  1162

Parlak ve mat silah krom kaplama

Parlak ve mat silah krom kaplama Sayın okurlarımız bu yazımızda parlak ve mat silah krom kaplamanın birlikte nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağız. Malzemeler : 1 Polisaj motoru2 Zımpara (mop)3 Polisaj parlatma macunu 4 Polisaj parlatma keçesi 5 Polisaj parlatma fırçası 6 Kumlama makinası 7 Kumlama kumu (ince, kalın - Mümkünse Cam küre)8 Kağıt bant Profesyonel bir şekilde silah krom kaplama işlemi  İlk adım önce kalın kum ile silaha tamamen kumlama yapılır. ardından zımpara yapılır, Silah üzerinde karıncalanma, çizikler giderilir yüzey daha sağlıklı ve temiz bir hale getirilir.  Örnek Anlatım üst sürgü :  Üstteki işlemler bittikten sonra parlatma işlemine geçilir silah sürgüsü komple parlatılır silahın üst sürgüsünde bulunan yanaklar kısmı parlatma işleminden sonra parlak kalmasını istediğiniz yerlere dikkatlice kağıt bant çekiniz bu işlemden sonra Silahınıza tekrar kumlama yapınız (ince kum) bantın altında kalan kısımlar parlak kalacaktır yeni kumlama yaptığınız yerler mat bir görünüme sahip olacaktır.  Bu işlemden sonra Silahınıza el değmeyecek şekilde önce benzinle yıkayıp su ile durulayınız dilerseniz ardından redresör ile akım vererek tekrar yağdan arındırınız silah mat ve parlak krom kaplama için hazırdır. Altta kısımda belirttiğimiz gibi parlak ve mat krom silah kaplama aynı kazanda yapılmaktadır üstte kısımda anlatılan gibi yaptığınız takdirde silahın üst sürgüsünün yanakları parlak silah krom kaplama geri kalan kısmın mat silah krom kaplamaya  sahip olduğunu göreceksiniz. Bilgilendirme : Gerek parlak silah krom kaplama olsun ve gerekse mat silah krom kaplama olsun her ikisi de aynı kazanda yapılmaktadır. Anlatılan işlemler Profesyonel Silah krom kaplama atölyelerinde yapılmaktadır.  

Silah doktoru

SilahDoktoru

2023-08-31 12:32:27

  Kabzeci   Meneviş tozu  Silah Uzmanı  Silah Parçası