Kategori : Genel

Okunma    2249

Silah restorasyonu

Silah doktoru

SilahDoktoru

2023-01-25 22:50:56

Silah restorasyonu

silah restorasyon

silah restorasyonu

silah yenileme

silah kaplama

silah boyama

Değerli takipçilerimiz,

 

@SilahDoktoru Özel İşler

 

Şimdiye kadar sizlerle bir çok bilgi ve tecrübelerin paylaşımında bulunduk! 

 

Bilgi paylaştıkça değerlidir ilkesiyle daima yola çıktık ve bu yolda devam edeceğiz.

 

Herkesin merak ettiği gibi silahdoktoru ne iş yapar konusuna biraz değinelim istedik. silahdoktoru.com sadece bilgi paylaşımında bulunmak amacıyla kurulmuştur ve halen aynı yolda devam etmektedir. 

 

Peki ya SilahDoktoru olarak ne yapıyoruz!

 

Silahdoktoru.com olarak sadece eski silahların tamir, bakım ve yenileme (restorasyon) işlemlerini yapmaktayız. Silah ne kadar eski olursa olsun bizler için bir farkı bulunmamaktadır. Eski olan yadigar silahların (Ata,Babadan kalma)  yedek parça - tamir ve boyama, işlemlerini silahın orjinalliğini bozmadan yapmaktayız. Bu süreç biraz zaman alıcı ve masraflıdır. silahdoktoru sadece özel müşterilerinin özel silahlarını yapmaktadır. Özel müşterilerimiz bizlere sadece referans yoluyla ulaşmaktadır. Referansı olmayanların malesef işlerini kabul etmemekteyiz.

 

Bu yazımız ile silahdoktoru hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunduk.

 

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle.


 

Ak 47 boyama

Silah kaplama 

Ak 47 boyama  4417

Ak 47 boyama

Ak 47 keleş, kalaşnikof nasıl boyanır. Ak 47 boyama, keleş boyama, kalaşnikof boyama. Bir süredir birçok kişinin tartıştığı bir konu üzerinde durmak isteriz ! Kalaşnikof boyanırmı ? Bu sorunun cevabı tabikide (evet). Şimdi gelelim kalaşnikof boyama işlemine sac bir kazan yaptırmanız gerekli  70×40x30 cm ebatlarında bir paslanmaz sacdan kazan yaptırınız. 84 lt olacaktır.Paslanmaz sac kazanKazanın üstünde tutma yerleri olması lazım bu sayede üsteki kola gerekli bağlantıları yapabilirsiniz. Kazanın alt kısmına sanayi ocağı yerleştirinSanayi OcağıGerekli kimyasal maddeyi satın almak için https://silahdoktoru.com/iletisim adresinden gerekli formu doldurun. Gerekli miktarda su doldurup üzerine yeterli miktarda kimyasal ekleyin. Yaptığınız kancalama ile silahınızı kurmuş olduğunuz kazanının içine daldırıp üst kısımdan kancaları bağlayın. Kaynama işlemi başladığında Tüpün altını kapatmayın sadece altını kısın. 20 dk sonra ak 47 kalaşnikof markalı silahınızı çıkarıp önce durulama ardında yağlama işlemini yapınız. 15 dakika sonra üzerindeki yağı bir pamukla silip ardından montaj işlemine başlayın montaj işleminden sonra mekanizma alanlarının yağlanmasını yapınız. Ak 47 - kalaşnikof marka tüfeğinizin boyanma işlemi bitmiştir.  Hayırlı Olsun. İşlem öncesi : Ak 47 - kalaşnikof marka tüfeğinizin sökme işlemini yapınız boyama olmayacak parçaları ayırın. Ardında namlu uc kısmını ve namlu yatağı kısmını kapatın. Zımpara ile darbe görmüş veya ezilmiş yerleri düzenleyin. 08 tel fırça ile dış yüzeyin tamamını temizleyin ardından asidik yağ alma işlemini yapın asidik yağ alma kimyasalınız yok ise aseton ilede yağ alma işlemi yapabilirsiniz. Yağ alma bittikten sonra boyama işlemine geçebilirsiniz.

Silah doktoru

SilahDoktoru

2022-04-30 17:32:30

Silah krom kaplama atölyesinde olması gerekenler

Silah kaplama 

Silah krom kaplama atölyesinde olması gerekenler  333

Silah krom kaplama atölyesinde olması gerekenler

Silah krom kaplama atölyesinde olması gerekenler ! Silah krom kaplama atölyesinde sağlık bir krom kaplama yapılması için gerekenler nelerdir ? Ekipmanlar ; 1 Galvano redresör- minimum 15 volt 600 amper yağlı galvano kaplama redresörü 2 Kromik (Choromic Asit) 3 Kurşun Anot %7 Kalaylı 4 Bakır lama ve tesisat için kalın kaynak kabloları 5 Tutmayan kromu sökmek için kostik, sac levha, plastik kab. 6 En önemlisi SERT KROM KATALİZÖR 7 Kaplama havuzları veya plastik mavi bidon olabilir. 8 Krom gaz kesici Kullanacağınız sert krom katalizör ve kromik asit ne kadar kaliteli ise kaplamanız da o kadar sağlam ve kaliteli olacaktır. Polisaj malzemeleri nelerdir ! 1 minimum 2 bg gücünde polisaj motoru 2 Polisaj parlatma fırçası 3 Polisaj parlatma macunu 4 Polisaj parlatma keçesi ve değişik kumlarda zımpara çeşitleri İmkanlarınız doğrultusunda elinizde 1 adette şerit zımpara motoru olması iyi olacaktır. Kumlama makinesi ! Kumlama makinesi olmazsa olmazıdırMakineyi nereden aldığınızın bir önemi yok önemli olan nozul ve kullandığınız kumlama kumu'dur örnek verecek olursak önerimiz cam küre kumlama kumu'dur. Kumlama makinesinde kullanmanız gereken Kompressör olması gerekmektedir Kompressör ne kadar iyi ise yani basıncı fazla ise kumlama o kadar iyi tutacaktır. Yukarıda anlattığımız malzemelerin elinizde olması durumunda silah krom kaplama atölyeni zi başarıyla kurabilirsiniz tabi ek olarak bilgi ve tecrübe gerekmektedir. Ek bilgiler : Silah krom kaplamada uç köşelerin yanmaması için kancalama yapmanız gerekmektedir bunun için bakır kablo kullanabilirsiniz. Kaplaması tutmayan kromları ters akım ile sökebilir ve yağ alma işlemini de düz akım ile yapabilirsiniz.

Silah doktoru

SilahDoktoru

2024-06-19 21:39:54

Soğuk meneviş

Genel 

Soğuk meneviş  3722

Soğuk meneviş

Değerli ziyaretçilerimiz uzun zamandır pek çok kişi tarafından sorulan, merak edilen soğuk meneviş nedir ne işe yarar hakkında bilgi vermek için bu makale hazırlanmıştır. Soğuk meneviş nedir ?Soğuk meneviş demir 3 klorür olup karartma işleminde kullanılmaktadır. özellikle namlu boyası olarak tercih edilse bile kalıcı ve uzun ömürlü değildir. Bu kimyasalı daha önce kullanan birçok kişi kalıcı olmamasından kaynaklı tekrar kullanımı uygun görmemektedir. Demir(III) Klorür hakkında bilgi almak isteyenler google, yandex, araması yapıp bu kimyasalın gerçekte hangi alanlarda kullanıldığını öğrenebilir. Piyasada olan birçok namlu boyası Demir(III) klorür ile yapılmaktadır ve uygulandığı zaman namlu veya silah üzerindeki eski boya olan meneviş boyaya zarar vermektedir.  Günümüzde halen birçok silah üzerinde bulunan bölgelere göre adı değişen (Menevişleme, Kemik meneviş, cam boya vs gibi birçok adı bulunan ürün Black Oxidation yani Meneviş tozudur.) Halen piyasada olan ve fabrika boyası olarak gördüğünüz çok sayıda silah meneviş tozu ile yapılmaktadır. Meneviş tozu hem silahınızı kaplar hemde paslanmayı önler.   Bizlerin size önerdiği tek silah boyası meneviş tozudur. Çok fazla zahmeti olmayan Basit bir işlemle yapılan bu kaplamanın  malzemelerini https://menevistozu.com web sitesi üzerinden temin edebilirsiniz. ©SilahDoktoru  

Silah doktoru

SilahDoktoru

2023-01-05 09:07:39

Silah Boyama Fiyatları

Genel 

Silah Boyama Fiyatları  3470

Silah Boyama Fiyatları

Silah kaplama fiyatları, Silah krom kaplama fiyatları, meneviş boyama fiyatı. Güncel Silah Boyama ve Silah Kaplama Fiyatları : Değerli okurlarımız sizlere verilen bu fiyatlar illere ve ustaların işçilik kalitesine göre değişiklik gösterebilir.  Silah boyama fiyatları :Silah meneviş boyama fiyatı : Komple parlak meneviş boyama fiyatı 7.65 - 9mm için 750 Tl dir.  Silah boyama fiyatları :7.65 - 9mm Mat meneviş silah boyama (sürgü yanaklar parlakda olabilir) mat meneviş boyama ücreti 500 Tl dir. cerakote silah kaplama fiyatı 750 Tl. ile 1.500 Tl. Arasındadır. Silah krom kaplama :Silah beyaz krom kaplama veya silah siyah krom kaplama fiyatı komple mat ( Yanaklar parlakda olabilir ) Fiyat 750 Tl dir. Silah krom kaplama :Silah beyaz krom kaplama veya silah siyah krom kaplama fiyatı komple Parlak Fiyat 1000 Tl dir. Silah krom kaplama da 7.65 yada 9mm olması farketmemektedir. Silahınıza krom kaplama yaptırırken muhakkak silah ustasından öğrenmeniz gereken bilgiler  1. Kumlama yapıyormu?Cevap (Evet Olması Gerekmektedir.) 2. Silah Krom kaplamanın altına nikel kaplama yapıyormu?Cevap (Evet Olması Gerekmektedir.) 3. Kaplama yapmış olduğu silaha en az 2 yıl garanti verebiliyormu? 2 yıl içerisinde Kullanıcı hatası hariç (Düşme yada çarpma hariç) kaplamada oluşacak bir hata olursa tekrar ücretsiz bir şekilde Silahınıza kaplama yapacakmıdır? Cevap (Evet Olması Gerekmektedir.) Bu işlemleri yapmıyor ve garanti vermiyor ise uzak durmanız tavsiyemizdir.    

Silah doktoru

SilahDoktoru

2022-07-13 22:35:48

Meneviş tozu kulanımı

Silah kaplama 

Meneviş tozu kulanımı  3282

Meneviş tozu kulanımı

Değerli ziyaretçilerimiz meneviş boyama hakkında kısa bilgileri sizler için derledik  Menevişin boyamanın ömrü ne kadardır ? Meneviş boyama için bi süre verilememektedir kullanım ömrü hem işlem öncesi yapılan temizlik, polisaj işlemine bağlıdır hemde kullanım şekline bağlıdır. Nem, kir, pas, atıştan sonra temizlenmemiş barut bunlar tabikide gerek meneviş boyanın gerekse krom kaplamanın ömrünü kısaltmaktadır. Verimli bir meneviş boyama kaç kg ile yapılır ? Silah boyama işlemini yaparken güzel bir sonuç almak istiyorsanız minimum 3 kg ile meneviş kurulumu yapmanız tavsiyemizdir. 3 kg meneviş tozu ile 2 adet silah boyama işlemi yapabilirsiniz. Polisaj şartmıdır (Zımpara) ? Evet polisaj işlemi şarttır yüzey ne kadar temiz ise meneviş boya o kadar sağlam tutacaktır. Silahı tamamen sökmek gereklimi ? Silahınız tamamen sökmeniz gerekmektedir silah içinde kalan küçük yaylar eriyebilir haricinde silah üzerinde sökülmemiş olan silah parçalarımım gövdeye yada sürgüye temas eden kısımlarına meneviş işlememiş olabilir. Alüminyum kaplanabilir mi ? Hayır alüminyum kaplanamaz haricinde parçalarımızın yada silahınızın alt gövdesinin alüminyum olduğunu bilmiyor iseniz mıknatıs ile kontrol ediniz. Mıknatısın tutmadığı parçaları kaplamayınız. Silahın namlusu meneviş kaplanır mı ? Evet silah namlusu meneviş kaplanabilir herhangi bir sorun olmayacaktır. Meneviş boyama yaparken parçalar paslı çıktı ? Meneviş boya kazanındaki meneviş tozu bitmiştir yedek tozunuz varsa toz kadarıyla su ilavesi yapıp tekrar kaplama yapabilirsiniz.  Meneviş tozu zararlımıdır ? Elinize vücudunuza temas etmemesi gerekmektedir temas halinde ciltte geçici yanıklara neden olacaktır.  Meneviş tozu ile av tüfeği kaplanabilir mi ? Evet av tüfeği namluları kaplanabilir. Meneviş tozu ile silah, bıçak, demir ve çelik ürünlerinin kaplaması yapılmaktadır.   

Silah doktoru

SilahDoktoru

2023-04-01 12:51:58

  Kabzeci   Meneviş tozu  Silah Uzmanı  Silah Parçası