Kategori : Genel

Okunma    3558

Meneviş tozu

Silah doktoru

SilahDoktoru

2023-01-16 19:49:50

Meneviş tozu

meneviş tozu

meneviş silah boyası

kaynatarak silah boyama

menevişleme

kemik meneviş

cam boya

meneviş cam boya

silah nasıl boyanır

meneviş silah boyama

evde silah boyama

evde silah kaplama

Değerli takipçilerimiz takip ettiğiniz ve merak ettiğiniz gibi gerek evde silah kaplama için gerekse bir çok alanda kullanılan meneviş tozu artık tüm iş yerlerine ve evlere ulaşmaya başlamıştır. Türkiye'de bir çok alanda meneviş tozu ile aktif olarak kaplama yapılmaktadır. Kullanımı kolay ve basit bir şekilde uygulanan meneviş tozunu satın almak için https://menevistozu.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Sıkça sorulan sorular :

 

Meneviş boyama için neler gereklidir ?

Kullanımı basit olan bu kaplama için 1 adet çelik tabanlı tencere ve çeşme suyu yeterlidir.

 

Meneviş boya kaç derecede yapılır ?

Meneviş boyama 138 ile 145 derece arasında yapılmaktadır.

 

Meneviş boyama süresi ne kadardır ?

Minimum 10 dk ile başlayıp maximum 30 dk ya kadar süreyi belirleyebilirsiniz. Ara ara 5'er dk da bir kontrol edebilirsiniz. İstediğiniz kaplamayı aldığınız zaman işleminiz bitmiş kaplama yaptığınız malzemeyi kazandan çıkarabilirsiniz.

 

Meneviş boyama sonrası hani yağ kullanılır ?

Meneviş boyama işlemi bittikten sonra (Bor yağı), (Makine Yağı), (10 numara yağ) yada evdeki sıvı yağı bile kullanabilirsiniz. Sadece kullanılan yağın pis ve yanık olmaması gerekmektedir.

 

Meneviş boyama işlemi öncesi polisaj şartmıdır ?

Meneviş boyama öncesinde silah veya metal üzerinde kir, pas, yağ ve eski boya kalmaması gerekmektedir. Aksi takdirde tozun kimyası bozulmaktadır ve istemiş olduğunuz sonucu elde edemezsiniz.

 

Meneviş tozu zararlımıdır ?

Vücut ile temas edilmediği müddetçe zararlı değildir. Aksi takdirde ciltte yaraya sebebiyet vermektedir.

 

Meneviş boya ömrü ne kadardır ?

Bunun için birşey söylemek yanlış olur kullanıma bağlı olarak minimum 5 yıl meneviş boyası dayanmaktadır ağır darbe almadığı ve çok fazla ter ve neme uğramadığı zaman.

 

Meneviş boya ile neler kaplanabilir ?

Meneviş boya uygulaması Tüm Demir ve Çelik Ürünlerine Uygulanmaktadır. Şayet alüminyum veya başka malzemelerin kaplanması mümkün değildir. Elinizdeki malzemelerin demir veya çelik olduğunu mıknatıs ile anlayabilirsiniz.

 

Menevişte kaplama sırasını nasıl yapmalıyım ?

Tüm malzemelerinizi kancalama yönetimi ile kaplama kazanına bırakırsanız hepsinde aynı renk tonunu almaktasınız fakat ayrı ayrı bıraktığınız zaman süre ve dereceyi eşit ayarlayamazsanız renkte hafif bir şekilde ton farkı görülebilir.

 

Meneviş boyama yaparken sarı renkte çıkması nedendir ?

Meneviş boyama esnasında kaplama yapmak istediğiniz malzeme siyah yerine sarı tonajlarda çıkıyor ise meneviş tozunun azaldığı anlamına gelir ek ilave meneviş tozu tekrardan bırakarak kaplamanızı yapabilirsiniz. Her kaplama öncesi işinize yaramayan bir demir parçası üzerine meneviş boyama yaparak kazandaki meneviş tozu oranını anlayabilirsiniz.

 

Meneviş tozu tek kullanımlıkmı ?

(Hayır) Meneviş tozunda eksilme oldukça yerine toz ekleyebilir suda eksilme oldukça üzerine su ilave ederek kullanabilirsiniz.

 

Kaliteli bir meneviş yapmak için kaç kg meneviş tozu kullanmalıyım ? 

İyi bir sonuç almanız için minimum 3 kg meneviş tozu kullanınız.

 

Meneviş tozu ile su ne kadar olmalıdır ?

3 kg meneviş tozu ile 3 lt su eşit olacak şekilde ayarlanmalıdır. Kaplama sonucu daha iyi olacaktır. Peki neden minimum 3 kg !  Meneviş tozumuz 8 farklı kimyasaldan oluşmaktadır karışımdan iyi sonuç alınması için minimum 3 kg ile meneviş kurulumu yapılmalıdır. Kazandaki meneviş tozunun azaldığı zaman üzerine ilave yapıp tekrar kullanılması gerekmektedir.

 

Saygı ve Sevgilerle

©SilahDoktoru

 

 


 

Polisaj nasıl yapılır

Silah kaplama 

Polisaj nasıl yapılır  3071

Polisaj nasıl yapılır

Değerli okurlarımız bir silah kaplanma'dan önce yapılması gerekenler neledir ? Nasıl Yapılır ? Polisaj : Polisaj işlemi için gerekli malzemeler; Mop Zımpara, Polisaj keçesi,Polisaj parlatma fırçası, Polisaj macunu. Polisaj ile parlatma işlemini son dönemlerde evinizdeki matkap içinde uyarlanmıştır. Polisaj malzemelerini https://menevistozu.com web sitesinden temin edebilirsiniz. Polisaj motoru ve matkap ile yapılan polisaj işlemlerin sıralaması aynıdır. Polisaj parlatma nasıl yapılır Polisaj parlatma nasıl yapılır ? 1 - Mop zımpara ile silah iyice zımparalanır 2 - Polisaj keçesine bir miktar polisaj macunu sürülerek polisaj keçesi ile parlatmak istediğiniz tüm alanlara aynı zımpara gibi uygulayınız.3 - Polisaj parlatma fırçasına bir miktar polisaj macunu sürünüz ve keçe ile yaptığınız tüm alanlara aynı işlemi polisaj parlatma fırçası ile tekrar ediniz.  3 işlemi yaparken silah ve parçalarının parladığını fark edeceksiniz. Polisaj nasıl yapılır tüm işlemlerden sonra silahınızı ve silah parçalarınızı benzin veya aseton ile yıkayınız. (Benzin önerimizdir) ardında su ile durulama yapıp silah kaplama işlemi öncesi polisaj hazırlığını bitirmiş olacaksınız.  Not : Polisaj keçesi, polisaj parlatma fırçasına polisaj macununu polisaj makinesi veya matkap çalışırken bir miktar tutunuz. Polisaj macununu sürerken abartmayınız. Parlaklık hep aynı olacaktır. Benzin ile yıkarsanız daha iyi sonuç alacaksınız.Kaplama İşlemine Geçebilirsiniz Hayırlı Olsun. ©SilahDoktoru  

Silah doktoru

SilahDoktoru

2022-11-02 20:54:57

  Kabzeci   Meneviş tozu  Silah Uzmanı  Silah Parçası