Kategori : Genel

Okunma    3807

Tüfek boyama

Silah doktoru

SilahDoktoru

2022-06-01 13:45:24

Tüfek boyama

tüfek boyama

tüfek boyası

namlu boyama

sürme boya

tüfek boyama nasıl yapılır

tüfek nasıl boyanır

tüfek namlusu boyama

orjinal tüfek boyası

tüfek kaplama

tüfek boyama işlemi

Tüfek boyama nasıl yapılır, tüfekler nasıl boyanır.

 

Tüfek boyamanın birçok çesidi vardır, sizlere 2 örnek vermek isteriz.

 

1 Mangan fosfat kaplama,

2 Sürme boya

 

Mangan fosfat kaplama nasıl yapılır?

 

Tüfek, silah, bıçak yani kaplayacağınız malzeme farketmez öncelikle kaplama yapmak istediğiniz malzeme yüzeyinin temiz, yağsız ve pürüzsüz olmasına dikkat ediniz. Kaplayacağınız malzemeye göre bir plastik bidon ayarlayınız yatay yada dikey farketmez. Bidon ebadına göre kimyasal ve su karışımını bidona döküp çelik bir ısıtıcı ile dereceyi 70° e ayarlayınız. Önceden hazırlamış olduğunuz malzemelerinizi suya daldırıp 15 dk beklettikten sonra çıkarıp yıkama ardından yağlama işlemini yapınız.

 

Mangan fosfat kaplama artık bir çok tüfek fabrikasının vazgeçilmezidir.

 

Sürme boya nasıl yapılır?

 

Her yazımızda anlattığımız gibi yüzey temizleme işleminin oldukça iyi olmadı kaplamanın o kadar sağlam tutmasına sebep olacaktır.

 

Temizleyip yağdan arındırdığınız malzemelerinizi sıcak su içerisinde 5 dk beklettikten sonra her parçaya sürme boyayı sürüp bir yerde bekletiniz bu işlemi istediğiniz kararması alana kadar yapınız.

 

 


 

Silah krom kaplama atölyesinde olması gerekenler

Silah kaplama 

Silah krom kaplama atölyesinde olması gerekenler  333

Silah krom kaplama atölyesinde olması gerekenler

Silah krom kaplama atölyesinde olması gerekenler ! Silah krom kaplama atölyesinde sağlık bir krom kaplama yapılması için gerekenler nelerdir ? Ekipmanlar ; 1 Galvano redresör- minimum 15 volt 600 amper yağlı galvano kaplama redresörü 2 Kromik (Choromic Asit) 3 Kurşun Anot %7 Kalaylı 4 Bakır lama ve tesisat için kalın kaynak kabloları 5 Tutmayan kromu sökmek için kostik, sac levha, plastik kab. 6 En önemlisi SERT KROM KATALİZÖR 7 Kaplama havuzları veya plastik mavi bidon olabilir. 8 Krom gaz kesici Kullanacağınız sert krom katalizör ve kromik asit ne kadar kaliteli ise kaplamanız da o kadar sağlam ve kaliteli olacaktır. Polisaj malzemeleri nelerdir ! 1 minimum 2 bg gücünde polisaj motoru 2 Polisaj parlatma fırçası 3 Polisaj parlatma macunu 4 Polisaj parlatma keçesi ve değişik kumlarda zımpara çeşitleri İmkanlarınız doğrultusunda elinizde 1 adette şerit zımpara motoru olması iyi olacaktır. Kumlama makinesi ! Kumlama makinesi olmazsa olmazıdırMakineyi nereden aldığınızın bir önemi yok önemli olan nozul ve kullandığınız kumlama kumu'dur örnek verecek olursak önerimiz cam küre kumlama kumu'dur. Kumlama makinesinde kullanmanız gereken Kompressör olması gerekmektedir Kompressör ne kadar iyi ise yani basıncı fazla ise kumlama o kadar iyi tutacaktır. Yukarıda anlattığımız malzemelerin elinizde olması durumunda silah krom kaplama atölyeni zi başarıyla kurabilirsiniz tabi ek olarak bilgi ve tecrübe gerekmektedir. Ek bilgiler : Silah krom kaplamada uç köşelerin yanmaması için kancalama yapmanız gerekmektedir bunun için bakır kablo kullanabilirsiniz. Kaplaması tutmayan kromları ters akım ile sökebilir ve yağ alma işlemini de düz akım ile yapabilirsiniz.

Silah doktoru

SilahDoktoru

2024-06-19 21:39:54

Yapı silahlar

Genel 

Yapı silahlar  3390

Yapı silahlar

Değerli okurlarımız  Bu yazımızda yapı silahlar ile orjinal silahlar arasındaki farkları anlatmaya çalışacağız. Yapı silahlar !  Öncelikle şunu belirtmek isterim ki hiçbir zaman yapı olan ürünler orjinallerinin yerini tutmaz. Yapı silahlar sağlamlık olarak orjinal silahlara yaklaşamaz bile. Yapı silahların kazaları çok sayıda duyulmaktadır ve emin olunki bir çoğunu duymamaktasınız. Yapı silahların kullanımı da satışa bulundurması da suçtur bunu unutmayın. Yapı silahlar ile orjinal silahların aralarındaki bazı farklar. Markalama yazısı ! Orjinal silahlar ile yapı silahların yazı fontu, logosu birbirini tutmaz tabi bu durum son zamanlarda Lazer Makinalar ile biraz aşıldı fakat sadece birbirine yakınlık göstermektedir.  Ağırlık ! Yapı silahlar ile orijinal silahlar arasındaki ağırlık halen birbirine yakın bile değil. Sağlamlık ! Yapı silahlar üstte belirttiğimiz gibi orjinal silahın yanından bile geçemez YAPI SİLAH KULLANMAYIN ! Kendinize ve yakınınızda olan birine ciddi şekilde zarar verebilir yada ölümle sonuçlanabilir. Piyasada orjinal silah adı altında satılan yapı silahlar var ve bu konuda bir önemli noktaya değinmek isteriz ki Ruhsat yok ise ya çalıntıdır yada yapıdır. Genel olarak piyasada bulunan bazı silah modellerinin clon (Klon) lanmıştır. Bunlara örnek verirsek Düğmeli Beretta  Browning 14’lü Aslında bir çok örneği mevcut fakat bu iki modeli örnek almak istedik. Bu silahların klonlanmış hali malesef halen piyasada mevcut. Resimde gördüğünüz Browning marka silah orjinal silahtır Orjinal silah Fakat alttaki resimde gördüğünüz silah orjinal değildir. Yapı Silah Resimleri detaylı incelemeniz halinde orjinal silah ile yapı silah arasındaki farkı hemen fark edebilirsiniz. Sonuç : Yapı silah almayın. Kullanmayın, Kullandırtmayın Hiçbir Zaman Orjinalden Ayrılmayın. Ruhsatsız Silah Suçtur.  

Silah doktoru

SilahDoktoru

2023-08-12 15:55:53

Sarı kaplama mı ! Altın kaplama mı ?

Genel 

Sarı kaplama mı ! Altın kaplama mı ?  491

Sarı kaplama mı ! Altın kaplama mı ?

Sarı Kaplama mı ? Altın Kaplama mı ? Sarı kaplama ile altın kaplama arasındaki fark ! Bu yazımında sarı kaplama mı veya altın kaplama mı sorusunun cevabını verelim, her ikisi içinde ister silah parçaları olsun ister diğer ürünlerin kaplaması olsun farketmeyecektir. Sarı kaplama ve altın kaplama arasında renk olarak çok büyük bir fark yoktur her ikisi de hemen hemen aynıdır Fakat sarı kaplamasa 2.ci bir kaplama yani vernik kaplaması yapılmaz ise kısa zamanda kararmalar olacaktır, Altın altın olduğu için kararmaz. Altın kaplamanın maliyeti yüksek olduğu için birçok kullanıcı artık sarı kaplamayı tercih etmektedir. Özellikle artık birçok kaplamacı dahi sarı kaplama yapmaktadır. Aslında kullanılan ekipman birebir aynıdır arada bir fark yoktur fakat sarı kaplamada ek olarak vernik kaplaması mevcuttur kararma olmaması için. Sarı kaplama yapmak için gerekenler Galvano hassas redresör 1.5 ampere kadar inebilen! Adındanda anlaşıldığı gibi hassas redresör. Sarı kaplama tozu birkaç sarı kaplama anotu ve vernik kaplama kimyasalı. Sarı kaplama çok küçük bir alanda yapılmaktadır küçük olması profesyonel olmaması anlamına gelmez küçük atölyelerde olsun büyük atölyelerde olsun sarı kaplama aynı alanı kaplamaktadır. Yani cihaz olsun kaplama kazanları olsun ebatlar aynıdır. Kaplama kazanı konusunu açalım biraz ! İster 2 lt kurulum yapın isterseniz 5 lt sonuç olarak makineniz aynı makinedir tek fark kaplama kazanının ebatıdır. Kurulum oldukça basittir ve her yerde kullanılabilinir. Önce sarı kaplama yapılır ardından vernik kaplama. Vernik kaplaması yapılmaz ise yapılan işler 2, 3 aylık bir sürede kararmaya başlar tabi kaplamanın çok daha sağlıklı olmasını isterseniz Akımsız nikel kaplamanın üzerine sarı kaplama sarı kaplamanın üzerine vernik kaplama yapabilirsiniz. Sarı kaplama sadece silah parçaları için değil hemen hemen her sektörde her alanda kullanılmaktadır. Önerimiz sarı kaplama uygulamasıdır.

Silah doktoru

SilahDoktoru

2024-06-19 22:20:35

  Kabzeci   Meneviş tozu  Silah Uzmanı  Silah Parçası