Kategori : Silah kaplama

Okunma    1600

Meneviş boyama malzemeleri

Silah doktoru

SilahDoktoru

2023-08-24 15:32:37

Meneviş boyama malzemeleri

meneviş

meneviş malzemeleri

meneviş boyama

meneviş boyama malzemeleri

meneviş boya nasıl yapılır

meneviş boya yapımı

Değerli misafirlerimiz meneviş boyama malzemeleri nelerdir ?

 

Meneviş boyama malzemeleri

 

1 Meneviş tozu (Minimum 3 kg)

 

2 Çelik tabanlı bir tencere

 

3 Termometre (Mümkünse civalı)

 

4 Piknik tüpü

 

5 Temiz yağ (Temiz yağ olması yeterlidir)

 

 


 

 

İşlem öncesi kaplama yapacağınız malzemelere polisaj işlemini yapınız.

 

Polisaj malzemeleri nelerdir başlıklı makalemizi okuyunuz.

 

https://www.silahdoktoru.com/polisaj-malzemeleri-nelerdir

 

Meneviş boyama nasıl yapılır ?

 

Meneviş boyama nasıl yapılır başlıklı makalemizi okuyunuz!

 

https://silahdoktoru.com/menevis-boya-nasil-yapilir

 

Gerekli Malzemeler yukarıdaki gibidir.

 

 


 

 

Silah krom kaplama fiyatları

Silah kaplama 

Silah krom kaplama fiyatları  585

Silah krom kaplama fiyatları

2024 Güncel silah krom kaplama fiyatları ! Örnek silahımız sarsılmaz kılınç 2000 light silah krom kaplama. Silahın üst sürgü yanakları ve parçaları parlak beyaz krom kaplama, gövde mat krom kaplama (7.500 tl) Sarsılmaz kılınç 2000 light Silahın tamamı parlak krom kaplama (8.500 tl) Silahın parçaları (namlu dahil parlak) geri kalan mat beyaz krom kaplama silah 7.000 tl.  Örnek silahımız Pietro Beretta F92 silah krom kaplama. Silahın üst sürgü yanakları ve parçaları parlak beyaz krom kaplama, gövde mat krom kaplama (8.500 tl)Bu işlemde alt gövdeye önce nikel kaplama ardından silah krom kaplama uygulanmaktadır. Beretta f92 Silahın tamamı parlak krom kaplama (9.000 tl) Silahın parçaları (namlu dahil parlak) geri kalan mat beyaz krom kaplama silah 8.000 tl. Merak edilen silah krom kaplama aynı işlem fakat aradaki fiyat farkının sebebi nedir diye düşünen silah seveler olacaktır. Fiyat farkları sebebleri ; 1. Beretta f92'in parça sayısı sarsılmaz kılınç 2000 e göre daha fazladır 2. Beretta f92'in alt gövdesi alüminyum olduğu için 2 işlem yapılmaktadır! Önce silahın altına Nikel kaplama yapılır ardından sert krom silah kaplaması yapılmaktadır. 3. Beretta f92 de silah parçaları daha fazla olduğu için emek ve işçilik daha fazla artmaktadır buda fiyatın artması için geçerli bir sebeptir. Diğer bir silahtan örnek verirsek Glock 19 krom kaplama ! Glock 19 silah krom kaplamada silahın üst sürgüsü, glock 19 namlusu ve birkaç parçası krom kaplanabilmektedir kısacası sarsılmaz, Beretta veya glock 19 un silah krom kaplama fiyatları bir olamaz.. Yukarıda verilen fiyatlar önerilen fiyatlar olup profesyonel ekipmanlara sahip olan silah tamir atölyelerinde yapılması gereken silah krom kaplama fiyatlarıdır.

Silah doktoru

SilahDoktoru

2024-06-19 21:45:23

Silah ne ile boyanır ?

Genel 

Silah ne ile boyanır ?  2949

Silah ne ile boyanır ?

Silah ne ile boyanır ? Silah Nasıl Boyanır ? Silah ; Meneviş Silah Boyası İle Boyanır. Meneviş - Meneviş halen eskimeyen, günümüzde mevcut olarak kullanılan bir Silah boyasıdır. Meneviş silah boyasının adını duyan bir çok kişi adını duymasına rağmen Meneviş nedir ? nasıl yapılır ? bilmemektedir. Menevişleme : Isıl işlem ile yapılan menevişleme 135° - 145° derece arasında minimum 20 dk maksimum 35 dk arasında yapılmaktadır. Meneviş (Silah Boyasıdır). Menevişleme işlemini evde yapabilirsiniz !  Gerekli Malzemeler ; 1 Çelik Tabanlı Tencere2 Meneviş Tozu3 Cıvalı Termometre4 Su Meneviş Boya Uygulaması : Çelik tencere içerisine 2 Kg Meneviş Tozu 2.10 ml çeşme suyu bırakınız ardında tüpün altını yakınız. İlk Kaynamada taşma olacaktır ve ilk kurulumu boş bir alanda yapınız. Menevişin ısısı 135° - 145 ° arasına geldiği vakitte daha önceden temizlemiş ve yağdan arındırılmış silahınızı meneviş boya kazanına bırakınız. (Daldırma Yöntemi İle). Daldırma işleminde dikkat ediniz silahınızın kazana temas etmemesi gerekiyor. 20 Dk ile 35 dk arasında kaplama yapınız istediğiniz karamanın tonunu yakaladıktan sonra silahınızı kazandan çıkarıp daldırma yağ banyosuna bırakıp 15 dk beklettikten sonra bulaşık süngeri ve bulaşık deterjanı ile hafifçe yıkayıp ardında toplamasını yapıp ve yağlayınız. Silahınızın menevişleme işlemi yapılmıştır  Hayırlı Olsun. Dikkat edilmesi gerekenler ; Sadece çelik tabanlı tencere kullanınız. Verilen süreleri ve dereceleri azaltıp yada artırmayınız. Silah boyama işleminden önce muhakkak silahınız'ın temiz ve yağdan arındırılmış olduğuna emin olunuz. Menevişleme ile tüm çelik ürünlerinin boyama işlemini yapabilirsiniz.  

Silah doktoru

SilahDoktoru

2022-08-16 08:40:53

Meneviş tozu kulanımı

Silah kaplama 

Meneviş tozu kulanımı  3282

Meneviş tozu kulanımı

Değerli ziyaretçilerimiz meneviş boyama hakkında kısa bilgileri sizler için derledik  Menevişin boyamanın ömrü ne kadardır ? Meneviş boyama için bi süre verilememektedir kullanım ömrü hem işlem öncesi yapılan temizlik, polisaj işlemine bağlıdır hemde kullanım şekline bağlıdır. Nem, kir, pas, atıştan sonra temizlenmemiş barut bunlar tabikide gerek meneviş boyanın gerekse krom kaplamanın ömrünü kısaltmaktadır. Verimli bir meneviş boyama kaç kg ile yapılır ? Silah boyama işlemini yaparken güzel bir sonuç almak istiyorsanız minimum 3 kg ile meneviş kurulumu yapmanız tavsiyemizdir. 3 kg meneviş tozu ile 2 adet silah boyama işlemi yapabilirsiniz. Polisaj şartmıdır (Zımpara) ? Evet polisaj işlemi şarttır yüzey ne kadar temiz ise meneviş boya o kadar sağlam tutacaktır. Silahı tamamen sökmek gereklimi ? Silahınız tamamen sökmeniz gerekmektedir silah içinde kalan küçük yaylar eriyebilir haricinde silah üzerinde sökülmemiş olan silah parçalarımım gövdeye yada sürgüye temas eden kısımlarına meneviş işlememiş olabilir. Alüminyum kaplanabilir mi ? Hayır alüminyum kaplanamaz haricinde parçalarımızın yada silahınızın alt gövdesinin alüminyum olduğunu bilmiyor iseniz mıknatıs ile kontrol ediniz. Mıknatısın tutmadığı parçaları kaplamayınız. Silahın namlusu meneviş kaplanır mı ? Evet silah namlusu meneviş kaplanabilir herhangi bir sorun olmayacaktır. Meneviş boyama yaparken parçalar paslı çıktı ? Meneviş boya kazanındaki meneviş tozu bitmiştir yedek tozunuz varsa toz kadarıyla su ilavesi yapıp tekrar kaplama yapabilirsiniz.  Meneviş tozu zararlımıdır ? Elinize vücudunuza temas etmemesi gerekmektedir temas halinde ciltte geçici yanıklara neden olacaktır.  Meneviş tozu ile av tüfeği kaplanabilir mi ? Evet av tüfeği namluları kaplanabilir. Meneviş tozu ile silah, bıçak, demir ve çelik ürünlerinin kaplaması yapılmaktadır.   

Silah doktoru

SilahDoktoru

2023-04-01 12:51:58

Akımsız nikel kaplama

Genel 

Akımsız nikel kaplama  2573

Akımsız nikel kaplama

Akımsız nikel kaplama nedir, nasıl yapılır ve nerelerde kullanılır ? Akımsız nikel malzemeleri hangileridir ?  Akımsız nikel kimyasalları ve prosesi nelerdir ? Akımsız nikel elektroliz kaplamanın aksine bir kaplama cihazına (redresör) gerek duymadan yapılan bir nikel kaplamadır. Akımsız nikel de kaplamanın rengi kullanılan malzemenin , kullanılan kumun cinsine göre değişmektedir tabi dilerseniz kumlama yapmayabilirsinizde. Önerimiz şudurki önemli olan parçlarınıza akımsız nikel kaplama yapacaksanız cam küre kum kullanmanız tavsiyemizdir. Akımlı nikele nazaran masraflar yarı yarıya farketmektedir.   Akımsız nikel kaplama örneği Akımsız nikel kaplamada, kaplama redresörü, nikel anot kullanılmamaktadır. Bu kaplamanın benzer bir çeşidi meneviş kaplamadır ve meneviş gibi uygulanmasıdır. Akımsız nikel için gerekli kimyasallar nelerdir: Nikel (A) Nikel (B) Nikel (C) bazı kimyasal firmalarında nikel ( c ) - (d) olarak verilmektedir.  Ph ölçüm cihaz yada kağıt. Titanium ısıtıcı - normal ısıtıcıda olabilir lakin titanyum ısıtıcı çok fazla uzun ömürlüdür. Çelik kazan. Termometre. Akımsız nikel kaplama için gerekenler bunlardır. Akımsız Nikel Silah Kaplama Kurulum prosesi kimyasal grubu aldığınız firma tarafından sizlere verilecektir.  Akımsız nikel ile silah kaplama , bıçak, araba parçaları, tüm çelik ve demir parçaların üzerine kaplama yapabilirsiniz. Evde akımsız nikel kaplama yapabilirsiniz. Akımsız nikel kurulumu yaptıktan sonra yapmanız gereken meneviş kaplama gibi kazanı ısıtmak ve kaplama yapacağınız parçaları içine daldırmaktır. Hayırlı Olsun…  

Silah doktoru

SilahDoktoru

2022-04-25 13:50:44

Altın Kaplama Silah Fiyatları

Silah kaplama 

Altın Kaplama Silah Fiyatları  4774

Altın Kaplama Silah Fiyatları

Altın Kaplama Silah Parçalarının Fiyatları. Güncel Altın Kaplama Silah Parçaları Fiyatları : Fiyatlar Bölgeye ve İşçilik Kalitesine Göre Değişiklik Gösterebilir. Altın Kaplama Silah Parçalarının Ayarı 22 Ayardır. Model Olarak Beretta Marka bir silahın parçalarının altın  kaplama fiyatlarını sizinle paylaşmak istiyoruz. Silah üzerinde bulunan her bir silah parçasının altın kaplama fiyatı 200 Tl dir. Altın Kaplama Silah Fiyatları (Silah Parçası) Başına 200 Tl Olup 22 Ayar Altın Kaplanmaktadır. Altın Kaplama Tetik 200 Tl. Altın Kaplama Horoz 200 Tl. Altın Kaplama Emniyet Mandalı 200 Tl. Altın Kaplama Sökme Mandalı 200 Tl. Altın Kaplama Şarjör Çıkarma Düğmesi 200 Tl. Altın Kaplama Şarjör Tabanı 200 Tl. Altın Kaplama Sürgü Tutma Mandalı 200 Tl. Altın Kaplama Kabza Vidaları 200 Tl.(Kabza Vidalarının Hepsi 1 Parça Sayılmaktadır.) Küçük silah parçalarının haricinde Namlu, Sürgü veya silahın tamamının altın kaplanması için fiyat alabilirsiniz. Altın Kaplama Silah Parçaları Nasıl Yapılmaktadır ? Silah parçaları altın kapılanmadan önce polisajlanır ardında kumlama yapılıp tekrar polisaj ile parlatılır bu işlemden sonra silah parçalarına nikel kaplama yapılmaktadır. Nikel kaplama işlemi bittikten sonra silah parçalarına altın kaplama yapılmaktadır. Yapılan altın kaplama (Sert altın kaplama) olmalıdır.  Silah parçalarınıza Altın Kaplama yaptırmak istiyorsanız kaplamayı yaptırdığınız yerde nikel kaplama varmı (Sorunuz). Kaplanan Altın Sert Altın Kaplamamı (Sorunuz). Şartların oluşması halinde silah parçalarınızı veya silahınızı altın kaplama yaptırabilirsiniz. Yukarıda verilen fiyatlar hemen hemen tüm silah parçaları için aynıdır. Parça Başına Ücret 200 Tl dir.   

Silah doktoru

SilahDoktoru

2022-08-11 00:35:26

Metal üzerine yazı yazma

Genel 

Metal üzerine yazı yazma  4725

Metal üzerine yazı yazma

Demir ve Çelik üzerine Yazı nasıl yazılır. Bıçak, Tüfek, Silah, Demir ve Çelik ürünleri üzerine yazı yazmak.Önemli Uyarı (Maske, Eldiven, Gözlük Kullanmadan kesinlikle bu işlemi yapmayınız) bu işlemin tüm sorumluluğu uygulayan kişi, kişilere aittir web sitemizde sadece bilgi amaçlı paylaşılmıştır.Gerekli Malzemeler:1 Adet positif 20 sprey1 Adet 100ml. Nitrik asit (Kezzap)1 Adet Asetatı kağıt1 Adet Lamba1 Adet Kapaklı Kapalı kutu (Ahşap, Mdf, Karton,Plastik) Bilgisayar üzerinden yazacağınız yazıyı uygulayacağınız malzemenin üzerine gelecek şekilde ölçü birimine göre ayarlayın ve asetatlı kağıda yazdırdın.  - Sadece yazının yazılacağı alanUygulama yapacağınız demir, çelik ürününü iyice temizleyip yağdan arındırın. - Aseton ile yağ alma işlemini yapabilirsiniz.Positif 20 spreyi yazıyı yazacağınız alana sıkın.Asetatlı kağıdı spreyi sıktığınız yer yani yazının geleceği kısmın üzerine yapıştırıp kenarlarını bant ile kapatıp sabitleştirmesini yapın. - Asetatın altında boşluk kalmamasına dikkat edin.Enjektöre niktrik asit (kezzap) bir miktar çekin. - Çok az yeterli olacaktır.Asetatı kağıt üzerinde yazıcıdan çıktı aldığınız yazı,şekil,logo olan kısmın üzerine enjektöre çektiğiniz asitten hafifçe üzerine sıkın (Dikkat edin fazla sıkmayın) ve bu işlemleri yaparken kesinlikle ama kesinlikle eldiven, maske ve gözlük kullanın.Ardından daha önce hazırladığınız kutu içerisindeki lambayı açın ve malzemeyi ışığa 3cm yakınlıkta bırakıp kutunun ağzını kapatın. 10 dk bekleyip çıkarıp malzeme yüzeyini temiz su ile yıkayın. İşlemi doğru yapmanız halinde yazılarınız pürüzsüz bir şekilde çıkacaktır. Hayırlı Olsun...Ana malzemeye uygulama yapmadan önce kullanmadığınız malzemeler üzerinde deneme yapınız. Alüminyum malzemeler üzerinde işlem süresini kısa tutunuz.Bu işlemin sorumluluğu uygulayan kişiye aittir. Nitrik Asit (Kezzap) dönüşü olmayan zararlara neden olabilir. Web sitemizde sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır. Sorumluluk kabul etmemekteyiz. 

Silah doktoru

SilahDoktoru

2022-04-20 15:45:43

  Kabzeci   Meneviş tozu  Silah Uzmanı  Silah Parçası